OPIS SZCZEGÓŁOWY OFERTY NR 59500


  Przeznaczenie: Dowolne
  Stan techniczny: Do remontu

  Dojazd: Asfalt
  Rok budowy: 1900
  Własność bud.: Własność
  Własność dz.: własność z KW

  Pow. budynków: 4500 m2

  Odl.od miasta: 10 km
  Ogrodzenie: Mieszane

  Garaż
  Magazyn
  Plac
  Warsztat

  Alarm
  Internet
  Telefon

OPIS

Pragnę zaprezentować Państwu wyjątkową posiadłość -kompleks dworsko- folwarczny we wsi Garbno woj. warmińsko-mazurskie.
Nieruchomość składa się z działki, o powierzchni 10 ha, a na niej dwór i 6 budynków folwarcznych o powierzchni zabudowy około 4 500 m2, stary park z przepływającą rzeczką i mostem. Całość od wsi i okalających pól oddziela rzeka Guber i Struga Rawka.
I. Dwór.
Wybudowany w II połowie XIX wieku, przebudowany w 1912, remontowany w 1972 roku. Wzniesiony na planie prostokąta. Murowany z cegły ceramicznej, na kamiennej podmurówce, jednokondygnacyjny, z użytkowym poddaszem. Podpiwniczony. dach wielospadowy przykryty ceramiczną dachówką. Wnętrze pozbawione jest pierwotnego wyposażenia, przebudowane w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Powierzchnia zabudowy - 1 441,0 m2, kubatura - 10 129,0 m3.
II. Budynki folwarczne - remontowane i modernizowane w latach siedemdziesiątych XX wieku w znacznym stopniu zostały pozbawione walorów zabytkowych. Spośród dziewięciu istniejących tu pierwotnie budynków gospodarczych, obecnie zachowanych jest sześć. Budynki w różnym stanie technicznym, składają się na bardzo harmonijne i czytelne, warte zachowania rozplanowanie zabudowy folwarcznej.

Nota prawna

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

KONTAKT

Kontakt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez pośrednika moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133, poz. 883).*